Допомога садівнику. Відповіді на наші запитання.

Цікаво знати
Статистика

Виноград

Виноград - рід рослин з сімейства виноградні, яка налічує близько 70 видів, поширених переважно в помірній і субтропічній зонах Північної півкулі.


      Любителі і знавці виноградного справи невпинно дивують нас новими цікавими сортами цієї рослини, яке в ідеалі має поєднувати родючі кущі і особливу невибагливість. На сьогоднішній день різноманітність і достаток сортів просто вражає. Залежно від властивостей і кінцевого використання виноград поділяють на:

    
Столові сорти - найцінніший виноград, який має гарні великі грона і чудові смакові якості. Зазвичай, його вирощують для споживання в свіжому вигляді. Відрізняється середньою силою росту і маленькою морозостійкістю.
    
Технічні сорти - існує думка, що цей виноград використовують лише для приготування вина і соків, а не для вживання в їжу. Ця думка абсолютно помилкова, тому що ягоди цього сорту хай не величезні, але соковиті і солодкі, а проблем з ними набагато менше. Вони абсолютно некапризні, стійкі до різних хвороб та морозів, показують хорошу врожайність. Відмінною рисою є великий відсоток соку в ягоді (70-85%).
    
Безнасінні сорти - приємний виноград з соковитою м'якоттю, який вживають у свіжому вигляді і використовують для сушки.

По термінах дозрівання виноград розділяється на дуже ранні сорти, ранні сорти, середні сорти, пізні сорти.

Дуже ранні сорти винограду вирощувати ефективно і економічно вигідно. Ефективно, тому-що при ранньому зборі врожаю дуже ранніх сортів винограду виключається можливість ураження грон сірою гниллю та іншими грибковими захворюваннями. Економічно вигідно, тому як дуже ранній урожай винограду користується високим попитом на ринку, відповідно має високу ціну. Вегетаційний період таких сортів в середньому становить 95-110 днів і повністю і залежить від кліматичних умов. Дуже ранні сорти: Арго, Багряний, Бажена, Біле диво, Велес, Вікінг, Віктор, Вікторія, Вікторія, Гала, Галбена ноу, Геліос, Гордій, Джованні, Довгоочікуваний, Забава, Родзинка, Ілля, КарМаКод, Киш-миш Біле плаям, киш-миш Кеша, киш-миш Червоне Полум'я, киш-миш чорний смарагд, Кодрянка, Краса Нікополя, Лівія, Лора, Муромець, Ніагара, Парижанка, Преображення, Прометей, Рута, верхранній безнасінний, Софія, Супер-екстра, Сфінкс, Тасон , Тимур, Хамелеон, Елегант надранній, Ювілей Новочеркаська , Ювілей херсонського "Дачника", Юліан.

Ранні сорти винограду зараз просуваються все більше на північ, завдяки стійкості до морозу, а також придатним для вирощування кліматичних умов в останні роки. Вегетаційний період від початку розпускання бруньок 115-125 днів. За цей час ягоди встигають змінити колір і придбати сортовий смак. Тому такі сорти придатні для вирощування в будь-якій точці України. Ранні сорти винограду: Августин, Агат Донський, Алекса, Анжеліка (Ксенія), Аркадія , Арочний, Білий Коклен, Благовіст, Болгарія, Вега Запорізька, Віва Айка, Водограй, Восторг, Восторг чорний, Деметра, Дунав, Єрмак, Зірниця, Імпульс, Кінг-рубай, Киш-миш Сторіччя, Киш-миш Чорний палець, Киш-миш Юпітер, Красуня, Кубань, Лія, Мавр, Магістр,, Махаон, Монарх, Надія АЗОС, Наталя, Вогняний, Пам'яті Хірурга, Прозорий, Райський, Рішельє , Рожева імла, Рожевий Тимур , Рубіновий ювілей, Сашенька, Тип Хаджибея, Тузловському велетень, Фантазія, Фуршетний , Чорна пантера.

В останнє десятиліття (2003-2013) спостерігається стійка тенденція до потепління клімату і зростає коефіцієнт САТ (сума активних температур). І тому в регіонах, де раніше вирощували ранні і ранньо-середні сорти винограду, для отримання врожаю у вересні, поступово висаджують середні і середньо-пізні сорти винограду. Вегетаційний період таких сортів в середньому становить 125-145 днів. Середні і середньо-пізні сорти винограду: PZsp-8-6, Антоній Великий, Анюта, Отаман Павлюк, Богатяновскій, Ванюша, Велика, Вінцевий, Вишневий, Граф Монте Крісто, Денал, Заграва, Зарево, Кантемирівський, Кардинал, Кардинал АЗОС, Кіш -Миша променистий, Киш-миш Принцеса, Киш-миш Рубі сідліс, Киш-миш Сатурн, Кон-тики, Красунчик, Конвалія, Ланселот, Манука чорна, Мрія, Мускат посада, Надія УкрНДІ, Нізіна, Нінель, Оригінал, Оригінал чорний, пам'яті батька, Подарунок Запоріжжю, Різамат, Страшенский, Талісман, Фавор, Фламінго, Червона троянда, Шоколадний, Юрін.

Пізні сорти винограду як правило вирощують в південних регіонах, так як тривалість вегетаційного періоду в середньому становить 140-150 днів, при сумі активних температур 2800-2900 ° С. Якщо цей показник не буде дотриманий, виноград може повністю не доспіти. Однак у пізніх сортів винограду є свої переваги. По-перше в цю пору року достаток фруктів і овочів практично вичерпується, а виноград багатий вітамінами і іншими корисними речовинами. А по-друге пізні сорти винограду найчастіше використовують для зберігання на зиму. Пізні сорти винограду: Отаман, Біруїнца, ВИЕРУЛ-59, Італія, Киш-миш Кримсон сідліс, Киш-миш Осінній Королівський, Молдова, Одеський сувенір, Осінній чорніше, Осінній чорніше, Пам'яті Негруля, Ред Глоуб, Світлий.

Виноград досить вимогливий до умов зростання. Він світлолюбний, вимагають родючих грунтів. Не любить застою води і близького прилягання грунтових вод.

Для посадки винограду восени або навесні висаджують двох-трилітки. Розмір посадкової ями 50 х 50 х 60 см. Відстань між рослинами 1 м. Ґрунтова суміш складається з перегною, торфу і піску, узятих в співвідношенні 3: 1: 2. Реакція грунту нейтральна або слабокисла. Обов'язковий дренаж з битої цегли і піску шаром 15-20 см.

Всі види винограду люблять вологу. Маючи глибоке коріння, що проникають в грунт на 4 - 5 м, вони переносять посуху довгий час. Однак краще поливати кожну рослину. Якщо дощі випадають регулярно, то полив не потрібно. Відразу після посадки бажано замульчувати пристовбурні кола торфом або землею шаром 5-7 см. Розпушування здійснюють при прополюванні бур'янів. З червня по серпень ліани активно ростуть, їх підв'язують до опори і формують крону. Бічні гілки обрізають на дві-три бруньки, сильні батоги - на 1/3 довжини. На зиму рекомендується знімати ліани з опори і утеплювати ялиновим гіллям, торфом, листям. Можна підсипати до коріння сухий пухкої землі шаром до 10 см. Основними хворобами є: антракноз, мілдью, оїдіум, сіра гниль, чорна плямистість. Шкідники: філоксера, звичайний павутинний кліщ, вінограний зудень, листовійки.

Розмножується виноград насінням, живцями і відводками. Насіння висівають восени або навесні після 2-4-місячної стратифікації. Зацвітають на 5-6 рік. Але ще простіше розмножувати виноград зимовими живцями. Через два роки вкорінені живці висаджують у відкритий грунт.

Виноград живе довго і з нього вийдуть прекрасні зелені арки, ширми, трельяжі, навіси. Він увиває альтанку перголу, хозблок і навіть стовбури великих дерев, прикрасить фасад садового будиночка. Пишна розкішна різьблена листя восени забарвлюється в червоні тони. Широко використовуються для вертикального озеленення на сітчастих опорах.

http://chudoderevo.kiev.ua

Вхід на сайт
Пошук
Матеріали
При підготовці даного проекту були використані матеріали наступних сайтів
  • sadurad.ru

  • Copyright © 2025